Při přidávání nového pole do metadat je důležité zvolit formát, který slouží ke správnému zobrazování hodnot v mapě a také definuje typ filtru. Filtr přidáte zaškrtnutím checkboxu „Show in filters“ u vybraných metadat. Dále lze zvolit pořadí a zda bude filtr defaultně rozbalený. Jak přidat nová metadata najdete v článku „Přidání nových metadat“.


Text

Pokud se jedná o textové pole, lze formát nechat nevyplněný (pole nelze přidat do filtru) nebo zvolit možnost „text“. Metadata s tímto formátem vytvoří textový filtr, který funguje na celá slova.
 


Number

Pro zobrazení pole s číselnou hodnotou v datech zvolte formát „number“. Díky tomuto formátu dochází k oddělování řádů u číselných hodnot. Oddělovačem desetinných míst v datech musí být tečka (např.: 155.24).
 


Date a Datetime

Formát „date“ se volí v případě zobrazení pole obsahující datum (v datech musí být zapsán ve formátu odděleném pomlčkou: 2021-09-08).

„Datetime“ zvolte v případě, že v datech máte pole obsahující datum i s časem (v datech musí být zapsán ve formátu: 1922-09-08T07:18:50.517Z).
 


Email a URL

„Email“ zvolte v případě, že se v poli v datech vyskytuje emailová adresa (vytvoří odkaz).

Formát „url“ využijete, pokud v datech máte pole obsahující URL adresu. Pokud zvolíte tento formát, otevře se vám možnost napsat alias, který skryje URL adresu a místo ní uvidíte vepsaný řetězec.


Číselníkový filtr

V případě, že máte k metadatům přiřazený číselník, formát pole již nevyplňujete. Pokud metadata přidáte do filtru, vytvoří se filtr s možnostmi z číselníků ve formátu checkboxů. Jak vytvořit a k čemu slouží číselníky se dočtete v článku „Číselníky (Resources)“.

 

 

 


 

 

Zaujaly vás manažerské mapy Corpis Maps?

Kontaktujte nás a vyzkoušejte si Corpis Maps zdarma.