K čemu slouží číselníky?

Číselníky využijete v případě, když máte ve zdrojových datech kódy nebo zkratky, ale v mapě potřebujete vidět plné názvy (např. kategorie zákazníka nebo produktů: PRO = Professional, ENT = Enterprise). V rámci nastavení můžete zadat také barvu a velikost bodu jednotivých položek číselníku.

Možnosti použití

1. V mapě

V případě, že u jednotlivých položek číselníku nastavíte barvu a velikost bodu, můžete je použít ve vizualizaci typu “Values”. Výsledkem je barevné oblišení bodů dle jednotlivých kategorií. Pro uživatele je velmi jednoduché vizuálně identifikovat, který bod spadá do jaké kategorie. 

2. Ve filtrech

Kategorie číselníku mohou být použity k filtrování dat v mapě, abyste získali a mohli analyzovat přesně ten segment zákazníků, potenciálních uživatelů nebo odběratelů, který vás zajímá. 

Corpis Maps Creator

V konfigurátoru Corpis Maps Creator se číselníky nastavují v sekci “Data – Resources”. V případě, že se vám číselník často mění, je vhodné ho generovat automaticky do JSON souboru, v konfigurátoru pak pouze nastavíte cestu k tomuto souboru.  

 


  

Zaujala vás tato funkce a chtěli byste ji využít i ve vašich mapách?

K funkci máte okamžitý přístup v konfigurátoru Corpis Maps Creator pod vaším účtem, kde si můžete analytické mapy sami vytvářet nebo upravovat. Případně kontaktujte nás nebo vašeho Corpis Maps Solution Partnera, který vám s tvorbou mapy rád pomůže.