Důležitou částí tvorby mapy je přidání nových metadat. Vše, co chcete v mapě zobrazovat, ať se jedná o informace o zákazníkovi, filtry, určité typy vizualizací apod., musíte přidat do metadat.

V sekci „Data – metadata“ přidejte novou položku kliknutím na modré tlačítko plus. Vyplňte „Label“ (název metadat), „Field ID“ (přesný název pole ze zdrojových dat) a formát pole. Formát pole určuje, jak se má daná informace zobrazit v mapě. Jedná-li se o textové pole, formát můžete nechat nevyplněný, pokud se jedná o číslo, vyberte formát „Number“ apod. Další možností je k metadatům připojit vytvořený číselník. Vepište název vytvořeného číselníku do pole „Resource ID“. Jak vytvořit a k čemu číselník slouží si můžete přečíst v článku „Číselníky (Resources)“. Pomocí „Search“ a „Filter“ můžete podle tohoto pole v mapě vyhledávat, respektive filtrovat (zaškrtnutím checkboxu). V neposlední řadě je možné určit, zda se mají metadata zobrazovat v informačním panelu mapy, ve vybraných vizualizacích a agregacích.

 


  

Zaujaly vás manažerské mapy Corpis Maps?

Kontaktujte nás a vyzkoušejte si Corpis Maps na 1 měsíc zdarma. V rámci zkušebního období vám vytvoříme první mapu zdarma.