Máte data uložená v Google Sheets? Mapová analytika Corpis Maps nově umožňuje jejich editaci. V terénu tak můžete snadno přejít z Corpis Maps do Sheets a zapsat důležité informace a údaje. Nová funkčnost nachází uplatnění především u obchodních zástupců a vedení obchodního týmu. Data se do mapy načítají pomocí Corpis Maps Connector.

Praktický příklad využití – Vytěžení obchodního potenciálu

Editaci lze nastavit a využít například u jednorázových projektů jako je „Vytěžení obchodního potenciálu“. V takovém případě mapa obsahuje všechny společnosti, které jsou potenciálními klienty. Při cestě na schůzku může obchodník v Corpis Maps využít navigaci Waze. Po schůzce pak v Sheets (pomocí odkazu z Corpis Maps) nastaví, že zákazníka navštívil, vybere odpovídající fázi obchodního procesu a dopíše poznámky:

Při zahájení projektu může mapa vypadat následovně (všechny body mají stejnou barvou = výchozí stav). Vstup do editace se po zrealizované schůzce provádí přes detail klienta.

  

S postupem projektu je v mapě vidět, u kolika potenciálních klientů se spolupráce rozvinula do jedné z přednastavených fází, kteří obchodníci mají největší úspěšnost, které regiony reagují na obchodní aktivitu kladně a které nikoliv. Mapa pak slouží zároveň obchodním zástupcům (podklad pro schůzky) i vedení obchodu (pro průbězné vyhodnocení projektu).

Ukázka mapy z již probíhajícího projektu: Potenciální klienti jsou barevně odlišeni podle aktuální obchodní fáze. Obchodní zástupce může filtrovat např. jen ty potenciální klienty, které ve svém regionu zatím nenaštívil. Vedení obchodu může v mapě průběžně sledovat úspěšnost a statistiky celé kampaně i jednotlivých obchodníků.   

  

Poznámka:
Editace dat je integrována pomocí odkazů do informačního panelu po kliknutí na bod v mapě a je řešena konfiguračně
. Nastavení je možné realizovat také u webových CRM. Technické možnosti takové integrace se mohou od Google Sheets lišit.

 


 

Zaujala vás mapová analytika Corpis Maps? Kontaktujte nás.