K čemu slouží GeoEnrichment?

GeoEnrichment umožňuje připojit k vašim firemním datům externí data a tím obohatit analytickou mapu o další zajímavé údaje. Tyto údaje jsou vztažené k jednotlivým územním celkům (např. okresy, kraje) nebo vašim vlastním obchodním regionům.

Příklady externích dat:

– demografická data
– statistická data
– počet potenciálních zákazníků
– kupní síla
– analytická data vč. obchodních výsledků konkurence

Možnosti použití

1. V mapě

Externí data jsou v mapě využita výhradně v agregacích, jelikož jsou vázána na konkrétní polygon. Externí data můžete v mapě použít přímo nebo ve vzorcích, kde je zkombinujete s vašimi firemními daty. V níže uvedeném případě je v mapě zobrazen počet obyvatel starších 18 let a počet obyvatel na restaurační zařízení (hodnota vypočtená v Corpis Maps).

2. V informačním panelu

Externí data lze zobrazit také v informačním panelu po kliknutí na libovolný územní celek v mapě. Externí data se zobrazí společně s dalšími hodnotami, které jsou získány z firemních dat (např. počet provozoven). 

Corpis Maps Creator

V konfiguračním nástroji mapy se externí data připojují v sekci “Data – Areas”. Data je nutné mít ve formátu JSON nebo CSV. Do pole „GeoEnrichment Source” zadejte cestu k souboru s externími daty. Do pole „GeoEnrichment Source ID” zadejte název sloupce v externích datech, ve kterém se nachází kódy (oficiální LAU nebo NUTS kód, např. Tachov = CZ0327) územních celků.  

 


  

Zaujala vás tato funkce a chtěli byste ji využít i ve vašich mapách?

K funkci máte okamžitý přístup v konfigurátoru Corpis Maps Creator pod vaším účtem, kde si můžete analytické mapy sami vytvářet nebo upravovat. Případně kontaktujte nás nebo vašeho Corpis Maps Solution Partnera, který vám s tvorbou mapy rád pomůže.