S ohledem na aktuální vývoj koronaviru ve světě i České republice se tým Corpis Maps rozhodl přiložit ruku k dílu a vytvořil SPECIÁLNÍ ANALYTICKOU MAPU pro NOVINÁŘE A MÉDIA sledující vývoj v jednotlivých zemích za poslední den. Cílem této mapy je usnadnit médiím práci se zjišťováním a odvozováním důležitých informací, faktů a trendů ze složitých datových sad o výskytu koronaviru.

V čem je mapa jedinečná?

Mapa zobrazuje nejaktuálnější dění, vývoj a trendy v jednotlivých zemích světa za POSLEDNÍ DEN.

Jaké informace můžete získat?

Během pár vteřin budete mít odpověď např. na tyto otázky:

– V kolika zemích došlo za poslední den k úmrtí více než 100 osob? Které země to jsou?

– Kolik je zemí (38), kde je aktuálně více než 500 nakažených? V kolika z těchto zemí se za poslední den někdo uzdravil (10) nebo zemřel (30)? Viz obr. níže.

Číslo vpravo ve filtrech udává vždy počet zemí, které odpovídají nastaveným filtrům!

 

– Kolik je v zemi „Czechia“ vyléčených osob? O kolik % se za poslední den zvýšil počet vyléčených?

 

– Ve kterých zemích je do 1.000 nakažených a za poslední den se zde zvýšil počet vyléčených o nejméně 10 osob? 

– Ve kterých zemích je aktuálně nejméně nakažených z celkového počtu případů, tj. „Aktuálně nakažených (%)“? 

– a mnoho dalších… 

Jaký je zdroj dat a jak často je mapa aktualizována?

Mapa vychází z oficiální datové sady Johns Hopkins University Center for Systems Science and Engineering (JHU CSSE), která je poskytována jednou denně v brzkých ranních hodinách. Mapu aktualizujeme každý den dopoledne. Chcete být informováni o aktualizaci mapy? Přihlaste se k emailovým notifikacím níže.

Jaké jsou podmínky použití mapy?

Odkaz na mapu, informace vyplývající z mapy včetně snímků obrazovky můžete publikovat bez jakéhokoliv omezení. V případě, že to bude možné, uveďte „Corpis Maps“ jako zdroj informací. 

Jakékoliv otázky a náměty na vylepšení mapy prosím posílejte na email info@corpismaps.com. 

Aktualizováno:

14.04.2020 – Přidali jsme další dvě jazykové mutace (slovenština, angličtina) analytické mapy COVID-19. Odkazy na obě mapy najdete výše.

09.04.2020 – V mapě COVID-19 nově můžete filtrovat státy podle počtu případů na 1 milion obyvatel a také podle populace státu. 

POZOR 07.04.2020 !!! – Z oficiálních dat MZČR jsme vytvořili detailní analytickou mapu ČR osob s prokázanou nákazou COVID-19. MZČR aktualizuje data denně v 8.30. Můžete se podívat např. na to, ve kterých krajích je nejvíce nakažených mužů nebo kde se celkově nakazilo nejvíce osob v zahraničí. Myslíte si, že se více občanů ČR nakazilo v Itálii nebo Rakousku? Jestli vás zajímá odpověď, podívejte se do naší nové mapy.