Mapy Corpis Maps disponují také programátorským prostředím (tzv. API), které umožňuje jednoduše zabudovat profesionální obchodní mapy a mapovou analytiku do vašeho CRM systému (ať už jako součást ERP systému nebo samostatného CRM vytvořeného na míru). Níže se dozvíte, kdy API ideálně využít a že integraci Corpis Maps do CRM zvládne opravdu každý.

Mapy jako přirozená součást CRM

Jakákoliv mapa, vytvořená v Corpis Maps, se díky Corpis Maps API stává pro uživatele nedílnou a přirozenou součástí CRM systému. Každý uživatel získá okamžitý přístup k mapám pomocí běžného přihlášení do CRM systému a uvidí pouze ta data, na která má ve svém CRM účtu práva. Vše je transparentní a uživatel se pohybuje v prostředí, na které je zvyklý.

Kdy je vhodné využít Corpis Maps API

V případě, že máte vlastní CRM systém vytvořený na míru, pak je začlenění map do CRM pomocí API ideální postup – z pohledu udržitelnosti i pracnosti. Dodavatel vašeho CRM bude schopen zrealizovat datové propojení a pomocí API přidat mapu do vašeho CRM. Mapy Corpis Maps se vašemu CRM kompletně přizpůsobí.

Rozsah API dokumentace

2 strany přehledné dokumentace v češtině: 1 strana technické dokumentace, 1 strana technických předpokladů. Pro jednodušší start dostanete také ukázku datového souboru + je vám k dispozici náš odborný technický support. Není se tedy čeho obávat. Máme zkušenosti s integrací „na zelené louce“ i s náhradou turistických map.

Zjednodušení práce s tabulkami

V CRM je obvykle celá řada seznamů a tabulek, které uživatelům předávají informace. Mapy Corpis Maps převádí data z tabulek a prezentují je uživatelům vizuálně včetně statistik. Díky vizuálnímu zobrazení CRM dat odpadá také nutnost uživatelů kopírovat a vyhledávat jednotlivé adresy v turistických mapách na webu, aby zjistili jejich umístění.

Mapy často pomáhají s vizuálním přehledem a statistikami z dat poptávek, probíhajících projektů a realizací, stávajících zákazníků, servisních aktivit a dalších.   

Ukázka využití Corpis Maps v Esko CRM – mapa Aktivní zákazníci