Vytváříte-li si mapy sami, můžete si všimnout, že ovládací prvky a popisy jsou primárně v anglickém jazyce („Search“, „Print“, „Visualizations“). V konfigurační části mapy v sekci „Locale“ je možné prostředí mapy přeložit do jakéhokoliv jazyka.

Přeložení ovládacích prvků a popisů

Sekce „Locale“ v konfiguraci mapy má dílčí podkategorie, podle toho, čeho se dané popisy týkají. Chcete-li aby se tlačítko pro hledání změnilo ze „Search“ na „Hledat“? Rozklikněte „Locale“ a podkategorii „Search“. Do volného pole pro „Main Panel Title“ vepište požadované „Hledat“ a změny odešlete do mapy pomocí zeleného tlačítka „Refresh map to see changes“. Změna se ihned projeví. Stejně tak lze postupovat i v dalších podkategoriích..

Přeložení všech ovládacích prvků a popisů najednou

Jak již jednou máte ovládací prvky a popisy mapy všechny přeloženy, stačí přepnout v konfiguraci mapy z formuláře („Form“) na kód („Code“), kliknout na „Locale“ a již vyplněnou jazykovou lokalizaci zkopírovat a vložit do jiné mapy, abyste příště nemuseli překládat celou mapu znovu. 

Náš tip 🔥

V sekci „Locale“ a podkategorii „Search“ doporučujeme vždy vyplnit kolonku pro „Placeholder (tooltip message)“ podle toho, podle čeho máte hledání nastaveno. Pokud v mapě vyhledáváte podle názvu zákazníka, můžete do kolonky vyplnit „Zadejte název zákazníka…“, čímž usnadníte budoucímu uživateli práci s mapou.

 


 

Zaujaly vás analytické mapy Corpis Maps?

Kontaktujte nás a vyzkoušejte si Corpis Maps zdarma.