Corpis Maps se stal letos poprvé technologickým partnerem Digitální akademie Czechitas a hned několik týmů postavilo svůj projekt právě na vizuální mapové analytice Corpis Maps. Všechny si vedly skvěle a dva z nich si na závěrečném galavečeru odnesly nejvyšší ceny!

 

🦄 Hvězdný projekt


Analýza fotovoltaických systémů v České republice na základě dotací

Projekt získal hlavní cenu „Unicorn za hvězdný projekt“. Cílem bylo vytvořit analýzu potenciálu pro další výstavbu fotovoltaických systémů v rámci ČR pro marketingové a obchodní účely firmy SOLIDSUN, s.r.o.. Výsledná mapa umožňuje pohled na aktuální situaci poskytnutých dotací do fotovoltaických systémů a obchodní potenciál, který představuje počet rodinných domů bez fotovoltaického systému. Jednoduše se dá spočítat i finanční potenciál trhu.

Průměrná dotace do fotovoltaických systémů pro rodinné domy v jednotlivých okresech ČR.

 

Hodnocení projektu firmou SOLIDSUN, s.r.o.: “Tato analýza nám dává do souvislosti rozšířenost domácích fotovoltaických systémů v kombinaci s jejich cenou (zprostředkovaně přes výši dotace NZU), kupní silou regionů a počtem rodinných domů v dané oblasti. Toto je velmi důležitý vhled do několika posledních let vývoje trhu, který již v těchto dnech využíváme jako jeden z podkladů pro vznik nové obchodní strategie společnosti pro roky 2022–2025. Jsem velmi rád, že se nám tento nástroj dostal do ruky.

 

🦄 Přesahový projekt


Analýza dat a vizualizace podpořených změnových projektů a klientů Moravskoslezského inovačního centra (MSIC)

Projekt získal cenu „Unicorn za přesahový projekt“. Cílem bylo vytvořit analýzu činnosti Moravskoslezského inovačního centra (MSIC) s výhledem na příležitosti a potenciál podnikatelského prostředí v regionu. Corpis Maps pomohl vizualizovat podpořené změnové projekty a klientů na mapě s možností detailního filtrování. Projekt má přesah do celého podnikatelského prostředí i jako inspirace datové analýzy pro inovační centra v dalších krajích.

Analýza zubařů v ČR

Cílem projektu byla analýza zubařů v ČR, jejich věkové struktury, rozmístění v rámci ČR. Porovnání dat z České stomatologické komory s údaji zdravotních pojišťoven, vytvoření interaktivní mapy s možností filtrace vybraných údajů (např. zobrazit jen zubaře konkrétní pojišťovny – viz níže). Mapa využívá funkce clusterů, která umožňuje zobrazit seznam zubařů na stejné adrese. 

 


 

Zaujaly vás projekty nebo mapové analytika Corpis Maps? Kontaktujte nás.