Mapu „Očkování praktickými lékaři“ vidělo více než 5.000 lidí během několika hodin po spuštění.

Jihomoravský kraj připravuje plošné očkování COVID-19. To s sebou nese značné nároky na plánování a vyhodnocování dat, aby celý proces proběhl co nejlépe a s maximálním komfortem pro obyvatele kraje. Analytické mapy Corpis Maps s touto situací kraji pomáhají a v mapách zobrazují všechna očkovací zařízení praktiků. Zároveň umožňují sledovat, které obce již mají očkujícího praktického lékaře a vyhodnocovat, v kterých lokalitách se aktivně zapojit na získání dalších.

Mapa 1 – Očkování praktickými lékaři

Mapa očkování praktickými lékaři slouží primárně pro širokou veřejnost a zobrazuje jednotlivé zdravotnické zařízení, které poskytují očkování. Mapa obsahuje funkci hledání, která umožňuje vyhledat konkrétní zdravotnické zařízení nebo lékaře. Po kliknutí na libovolné zařízení se zobrazí kontaktní údaje.

Mapa zobrazuje také základní statistické informace o tom, kolik zdravotnických zařízení očkuje v celém kraji i jednotlivých okresech. 

Mapa 2 – Očkování v obcích

Druhá mapa je pro 100% transparentnost určena nejen pro účely kraje, ale i pro náročnější uživatele a média pro pochopení aktuálního stavu v kraji. Poskytuje detailní analytický pohled na jednotlivé obce v Jihomoravském kraji, na které se můžete podívat ve formě bodů nebo územních celků. Díky filtrům uvidíte, v kterých obcích se očkuje a kde prozatím ne i s ohledem na počet obyvatel, kteří v obcích žijí. 

 Jako příklad může posloužit analýza zobrazená níže, kde je vidět, že všechny obce nad 5.000 obyvatel již mají alespoň jednoho očkujícího praktika. Zároveň je patrné, že převážně na západní hranici kraje je větší množství obcí, které očkujícího praktika prozatím nemají.